Blog

 

Minulý víkend jsem strávila v Křtinách na sympoziu, které pořádal Evropský institut pro smír, mediaci a rozhodčí řízení. Někdy se za několik měsíců nestane nic, a pak stačí pár dní a nemůžete na ně zapomenout. A to se mi stalo v Křtinách. Díky Křtinám vznikla pohádka o Plyšáčcích a díky Křtinám se změnilo hodně věcí a mě nezbývá než o...

Už druhým rokem se účastním se svými knížkami pro děti knižního veletrhu v Ostravě. Dnes jsem se z třídenního stání u stánku a nabízení knížek vrátila a nemůžu jinak než své postřehy vložit do tohoto článku.

Včera ráno po čtvrté hodině, když jsem zasedala k počítači, tak jsem si říkala, že to meteorologové s předpovědí sněhové kalamity zase přehnali. Ale nepřehnali. Už v sedm hodin na mé terase bylo 20 cm sněhu. Ostatní normální obyvatelé Prahy, co si mohou v neděli pospat, a nemusejí datlovat do počítače, se již probudili do zasněženého rána. Jen já a...

Včera jsem obdržela od klienta email, že mu na účtě od pojišťovny přistálo něco málo přes 1.000.000 Kč. Půl roku práce s jeho pojistnou událostí završenou vyplaceným pojistným plněním.. no není to nádherná odměna? Bezpochyby je.

Pří přípravě nabídky na kurz prezentačních dovedností jsem se zamyslela nad tím, kdy já jsem poprvé stála před lidmi a byla nucena něco prezentovat. A vzpomněla jsem si. Bylo to na střední škole. Docela brzy, co?

Dnes po ránu na mě na FB vyskočila fotka stromu, tisovce, který má nejširší kmen na světě, 42 m po obvodu, roste v Mexiku a je mu asi 2.000 až 3.000 let. Nebo-li, je tu déle, než počítáme letopočet.

Zítra je poslední den roku 2018 a všichni o půlnoci budeme vítat rok nový. Podle pranostik bychom měli nechat odejít vše, co nás ve starém roce potkalo, a těšit se na nové začátky a změny, co přinese rok nový. Ne nadarmo se poslední den v roce slaví svátek Silvestra, na počest papeže Silvestra I, který stál na přelomu starých a...

Smíření

24.12.2018

Ačkoliv nejsem markeťák a marketingu se věnuji z donucení, dnešní zamyšlení se ponese právě v duchu marketingu. Zaujala mě reklama firmy CZC, která se příznačně jmenuje Smíření.

Dovolte mi dnes, v tomto vánočním čase, vzít to úplně z jiného soudku. Dovolte mi zamyslet se nad pojmem čas. K tomuto zamyšlení mě přivedly dvě věci: první je bytostně spojena s pojištěním, druhá s během lidského života.