Myšlení se nenosí

22.06.2021

Myšlení lidí se zase přestalo nosit. Nebo lépe, myšlení lidí se přestalo líbit, Facebooku, elitám, politikům, novinářům a dalším a dalším. Lidi moc myslí, a to je špatně. Nebo je to nebezpečné jako za Husa, jako za komunisty, jako za demokracie? Opravdu, vážně?

Vážně. Tvůj názor = špatný názor. Raději ho neříkej, nebo ho řekni a já ho smažu. Vrchol vrcholů je smazat názor potažmo účet prezidentovi USA, tedy bývalému, a jiným a jiným, protože říkají, co si myslí. Vrchol je navážet se do názoru Hnízdila, Duška a dalších, za chvíli je také smažou. A opět to tu bude jako za totality. Budeme shánět samizdatové publikace a tajné nahrávky.

Po třiceti letech, opravdu? Opravdu se vrátíme tam, odkud jsme utekli? Odkud jsme se vymanili? Čím budeme zvonit teď? Klíči už ne. Mobily? Nebo prázdnými, dutými hlavami? Jo, ty by zvonily nejvíc!

My, co si pamatujeme, že pro majetky a názory naši rodiče a prarodiče nemohli studovat, nemohli dělat práci, co je baví, nemohli cestovat, byli vězněni, byli v dolech, i uranových, byli šikanováni, a někdy umlčeni navždy, my se nestačíme divit. Třicet let a zase jsme zpátky. A tentokrát se to k nám nežene z východu, ale ze západu. Z toho svobodného a demokratického západu? Vážně? Z toho západu, kam naši předci a kamarádi utíkali? Kam utekl Forman, Matuška a Tříska? Z tohohle západu? Z té země neomezených možností? No možná neomezené blbosti.

Co je vlastně naše historie? Kromě vlády Přemyslovců jen samá poroba. Poroba západu. Pak chvíli poroba východu a už jsme zase tam, kde jsme byli. Jen vazaly někoho mocnějšího, většího, bohatšího. Asi je nám to souzeno. Neumíme používat vlastní hlavu, vlastní bohatství země, vlastní ruce, vlastní peníze. Je to dost děsivé, přiznat si, že v naší historii bylo jen pár let opravdové svobody, a to za první republiky. Bohužel i tehdy se ukázalo, že si neumíme vládnout. Ale zároveň jsme světu dokázali, že i malý národ dokáže vítězit a porážet ty mocné a bohaté ať ve sportu, tak ve výrobě čehokoliv. Malý národ dokázal velké věci a toho se všichni zalekli a zaprodali tuhle malou zemi fašistům. Kdo, že nás zaprodal? No přeci ten úžasný a skvělý západ! Jo jo, tak odsud jsou nejen Marxistické učení, ale i všechny podrazy, které naší zemi poznamenaly. No a sotva jsme se zbavili sovětských bratrů, tak hurá zase za těmi zrádci ze západu. Právě za těmi, co nám teď neustále "kecají" do našich zákonů, co nám mažou profily a příspěvky, co rozkradli náš průmysl, naši výrobu piva, naši půdu a udělali z nás montovnu a odbytovnu jejich produkce. Tak tohle jsme chtěli? Možná nechtěli, ale zasloužili.... Co si zasloužíme teď? Zkuste si odpovědět sami.... Ale já raději ani nechce přemýšlet... Probuďte se lidi!